ARG 2023. trening I

Obzirom na vremenske uvjete i iznadprosječnu toplinu, odlučili smo teoriju zamijeniti praksom.U subotu 18.2.2023. održali smo trening ARG-a na 80m. Morali smo malo "propuhati" opremu, vidjeti što se eventualno zagubilo, da li ima koja slomljena antena na goniometru, provjerili baterije,....

 

ARG18022023

ARG18022023 a

 

Ujedno su pripremljni i isprobani prethodno izrađeni  mjerni uređaji prema shemi open source projekta Ultra Orienteering nešto nalik opće poznatom SPORTIDENT-u. Uređaji su se pokazali odličnima, u svakom slučaju daleko povoljnijima od profesionalnog mjernog sistema, a sasvim zadovoljavajućim za potrebe treninga i natjecanja u radiogoniometriji ili nekom drugom sportu gdje je potrebno više mjernih mjesta i samo mjerenje vremena start-cilj.

 

ULTRAORIENTEERING1.jpg ULTRAORIENTEERING2.jpg

   

ARG180220230102

 

Na samom treningu se okupilo jedanaestero djece koji su se natjecali u NMT ili polaze tečaj za radioamatera. Vrijeme nas je poslužilo, možda malo viška vjetra na vrhovima brdašaca, ali to je sastavni dio boravka u prirodi.

 

ARG180220230222

ARG180220230322
 

Naravno da ne bi bilo sve jednostavno imali smo jedan mali incident sa gašenjem jednog od odašiljača po prijavi jedne starije gospođe jer je to vjerojatno "ostatak balona... uređaj za navođenje migranata..." ili tko zna što, no "kvar" je brzo otklonjen te taj događaj nije bitno utjecao na sami trening.

 

petica

ODAŠILJAČ, PRIZMA, UREĐAJ ZA OČITANJE CHIPA (nisu ostaci balona.... nije ništa opasno!!!)

Možda da se ovim putem čitateljima, eventualnim nalaznicima takvih uređaja u prirodi skrene pozornost na to - da to nije ništa opasno, koristi isključivo za trening ili natjecanje u radioamaterskoj goniometriji.

 ARG180220230432Neki su došli vrlo umorni i iscrpljeni

 

ARG180220230452

ARG180220230442

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nakon treninga okupili smo se svi u jednoj lokalnoj pizzeriji , prokomentirali trening, rezultate, osvježili se, malo se još podružili. Uglavnom lijep početak sezone. Rezultati.  

Free Joomla! template by L.THEME